Logowanie

Gwarancja profesjonalnej instalacji.

Jako nieliczni posiadamy certyfikat wydany przez Urząd Dozoru Technicznego oraz europejski certyfikat EUCERT potwierdzający kwalifikacje dla instalacji z zakresu pomp ciepła.

Wybierając naszą ofertę masz pewność prawidłowego doboru urządzenia i wykonania instalacji w najlepszym standardzie, dzięki czemu praca pompy ciepła będzie niezawodna.

W układzie hydraulicznym krąży ciecz, najczęściej woda lub roztwór glikolu (dawniej była to tzw. solanka), czyli woda zmieszana ze środkiem przeciwzamarożeniowym. Ciecz pobiera ciepło z otoczenia np. z gruntu lub wód gruntowych i transportuje je do pompy ciepła. Wyjątkiem są powietrzne pompy ciepła. Zasysają one powietrze z otoczenia przez wentylator, który przekazuje ciepło bezpośrednio do pompy ciepła.

Pompy ciepła posiadają także obieg w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. W wymienniku ciepła tzw. parowniku następuje przekazanie energii środowiska z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego. Efektem jest odparowanie czynnika chłodniczego. W przypadku powietrznych pomp ciepła to powietrze zewnętrzne ogrzewa czynnik chłodniczy. Para czynnika chłodniczego jest pobierana przez sprężarkę, która podnosi ona temperaturę czynnika chłodniczego. W innym wymienniku ciepła, tzw. skraplaczu, gorący czynnik chłodniczy w postaci gazu pod wysokim ciśnieniem jest skraplany i oddaje ciepło. Następnie skroplony czynnik chłodniczy trafia do zaworu rozprężnego. Tam ponownie zmniejsza się jego ciśnienie, a czynnik zmienia swój stan skupienia na ciekły.

W ogrzewanym budynku znajduje się instalacja grzewcza i zasobniki magazynujące ciepło. Zwykle krąży w niej woda jako czynnik grzewczy. Woda przejmuje ciepło, które czynnik chłodniczy oddał w skraplaczu w trakcie skraplania i kieruje go do systemu dystrybucji jakim jest ogrzewanie płaszczyznowe lub grzejniki oraz zbiornika wody grzewczej lub ciepłej wody użytkowej.

Obsługiwani producenci sprzętu

Lokalizacja

Dodaj ocenę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jakość
Cena
Czas realizacji
Serwis

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem instalatora Bartłomiej Dach

Teraz zamknięte

Godziny dostępności

 • Poniedziałek 8:00 - 18:00
 • Wtorek 8:00 - 18:00
 • Środa 8:00 - 18:00
 • Czwartek 8:00 - 18:00
 • Piątek 8:00 - 18:00
 • Sobota 8:00 - 14:00
 • NiedzielaZamknięte

Zamów kontakt instalatora

  Preferowana metoda kontaktu

  [recaptcha]